Asociatia Culturala Mileniul 3

Asociatia Culturala Mileniul 3 din Rosiorii de Vede este fondata de un grup de iubitori de literatura si alte arte, care incearca sa lupte impotriva eliminarii lecturii dintre preocuparile omului contemporan.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Comemorare FLORIAN TROSCOT 2010

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Comemorare FLORIAN TROSCOT 2010 la data de Sam Iul 10, 2010 6:15 am

Luni, 12 iulie 2010, va avea loc ceremomia dezvelirii placii comemorative dedicate lui Florian Troscot, la cinci ani dupa plecarea lui dintre noi. Placa, realizata de sculptorul Marian Velescu "Manole", se afla deja instalata pe fata blocului din strada Mihail Kogalniceanu.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Comemorare FLORIAN TROSCOT 2010 la data de Sam Iul 10, 2010 6:44 am

Admin

Admin
Imagini de la instalarea placii:

Vezi profilul utilizatorului http://mileniul3.my-goo.net

3 Re: Comemorare FLORIAN TROSCOT 2010 la data de Mar Iul 13, 2010 10:32 am

Asa cum ne-am propus, ieri, 12 iulie 2010, la cinci fara Florian Troscot, milenarii s-au adunat in fata blocului in care a locuit scriitorul, prietenul lor, pentru inaugurarea placii comemorative.
Parintele Vasile Berlic a oficiat un serviciu religios pentru sfiintirea placii memoriale.

Am facut fotografii de grup:

Placa:

Ne-am deplasat, apoi, la sediul "Mileniului 3". Am rostit o rugaciune pentru prietenul nostru si am depanat amintiri legate de el.

Suntem convinsi ca, de undeva, de sus, Florin ne-a vazut si poate i-a parut bine ca am fost cu el cateva ore.
Dumnezeu sa-l ierte! Va ramane mereu in inimile noastre.

Vezi profilul utilizatorului

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum